NBA: a Heat ismét bedarálta a Thundert

""

Az első két mérkőzéshez képest az Oklahoma City Thunder nem ragadt be a találkozó legelején. A Miami Heat 4-4 után egy 6-0-s sorozatot produkált. Az első negyed felénél Kendrick Perkins duplájával az OKC felzárkózott két pontra. A védekezésben több hibát is elkövető vendégek percekig tartották a két pontos hátrányukat, de 20-18-nál ismét megtorpantak.

A hazai csapat hat ponttal ismét elhúzott. Az újabb Heat rohamra már nem tudott válaszolni az OKC, amely az első negyedet 26-20-ra elveszítette, de sokkal jobban kezdték a találkozót. Kevin Durant és Russell Westbrook 6-6 pontot dobott az első felvonásban. A Miamiban LeBron James kis túlzással majdnem elérte a dupla duplát. A szezon MVP-je 11 perc alatt 10 pontot és 5 lepattanót jegyzett.

A Thunder a második negyed legelején Nick Collison duplájával felzárkózott négy pontra. A Miami James vezetésével 30-22-re elhúzott, de a vendégek James Harden pontjaival feljöttek mínusz háromra. A 4. percben  Westbrook kétpontosával az OKC már csak egypontos hátrányban volt. Egy perccel később Durant pontjaival már 31-31-re állt a két csapat. A Thunder védelme feljavult, amellyel nem tudott mit kezdeni a Miami.

A 8. minutumban Perkins két büntetőjével az OKC átvette a vezetést. Az utolsó perc legelején Durant három pontra növelte a vendégek előnyét. Ennek ellenére a Miami fordulhatott előnnyel a második félidőre, ugyanis az utolsó két percet 9-5-re nyerte meg a Heat, amely két negyed után 47-46-ra vezetett. Az első félidőben a Durant, Westbrook páros 26 pontot jegyzett. A hazai alakulatban James 16 (8 lepattanó), míg Dwyane Wade 11 pontig jutott.

A harmadik negyed első percében Wade két büntetővel növelni tudta a Miami előnyét, de Durant egymás után 4 pontot dobott, nem mellesleg Thabo Sefolosha is duplázott, így a Thunder 52-49-re ellépett. A harmadik perc végére már öt egységgel vezetett az OKC. A 6. percben Durant kétpontosával már kilenc egység volt a különbség a két csapat között. A 7. minutumban Durant szabálytalankodott Wade ellen.

Az OKC alacsony bedobója személyi hibával leült a kispadra, ahová per perccel később Westbrook is követte. A két sztár padozásával a Thunder támadásban és védekezésben is megtorpant. A Miami szép lassan, de ledolgozta a hátrányát. A játékrészt James triplájával 22-21-re a Heat nyerte meg, így a hazai alakulat kétpontos vezetésről várhatta az utolsó 12 percet.

A negyedik negyedben öldöklő harc alakult ki a két csapat között. A Miami előnye megtartásáért, míg az Oklahoma City hátránya ledolgozásáért küzdött. Az OKC a 3. perc legvégén Durant kétpontosával 74-73-ra felküzdötte magát. A Miami sokáig tartotta egypontos előnyét, majd az 5. minutumban Harden kosarával már a Thunder vezetett egy egységgel. A vendégek nagy nehezen megszerezték a vezetést, majd következett a szokásos hullámvölgy.

A szakértők szerint a fiatal játékosok, még nem bírják el a hatalmas terhet. Egyelőre őket igazolják Duranték, akik pillanatok alatt 7 pontos hátrányba kerültek. A vendégek ennek ellenére nem adták fel a harcot. Az OKC másfél perccel a mérkőzés vége előtt egypontra megközelítette a Miamit, amely elindította utolsó hajráját. Az összecsapást 91-85-re a Heat nyerte meg, így összesítésben 2-1-re vezet.

A Miami Heat-ben James 44 percet töltött a pályán, ezalatt 29 pontot és 14 lepattanót szorgoskodott össze. Az alacsony bedobó mellett Wade 25 pontig, míg Chris Bosh dupla dupláig (10 pont, 11 lepattanó) jutott. Az Oklahoma City Thunder-ben a 25 pontos Durant vitte a prímet. Az alapszakasz pontkirálya mellett még Westbrookot (19 pont) és Perkins-t (10 pont, 12 lepattanó) lehetne kiemelni. A negyedik mérkőzést június 19-én Miamiban rendezik meg.